Türkiye ve Gambiya İş Birliği Anlaşması İmzaladıTürkiye ile Gambiya arasında ’Yatırımların Karşılıklı Teşviki Anlaşması’ imzalandı

Türkiye adına anlaşmaya imza atan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gambiya ile yatırımcının önünde bulunan engelleri kaldırma adına önemli bir adım attıklarını vurguladı.

Gambiya Ticaret, Sanayi ve Bölgesel Entegrasyon ve İstihdam Bakanı Bakanı Kebba S. Touray da

anlaşmanın ülkeler arası iş birliğini arttıracağına işaret etti.

Touray’ın ile anlaşmayı imzalamasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanı Çağlayan, Türkiye ile Gambiya’nın yatırımları kolay kılacak önemli bir adım attığını dile getirdi.

Çağlayan, Türkiye’den firmaların bundan böyle Gambiya’da yapacakları yatırımlarda kendilerini güvende hissedeceklerini vurguladı.

“TÜRK İŞ ADAMLARINI YATIRIMA BEKLİYORUZ”

Gambiyalı Bakan Touray ise anlaşma ile Türkiye ve ülkesi arasında önemli bir ortaklığın hayata geçeceğini belirterek, “Güç birliğinin artması adına Türkiye’nin yaptığı yatırımları büyük memnuniyetle karşılıyoruz. 2 ülke haklarının gelişmesi açısından sürdürülebilir bir platform oluşturmasında bu anlaşmanın katkısı büyük olacaktır.” dedi.

Türk iş adamlarından ülkesine yatırım yapmalarını isteyen Kebba S. Touray, “Bu davet resmi kanallardan da verilecektir.” diye konuştu.

Konuk Bakan, İzmir’in EXPO adaylığı, BM Güvenlik Konseyi Geçici üyeliği ile ilgili Gambiya hükümetinin Türkiye’ye tam destek vereceğini vurguladı.

Kaynak: ihracat info tr