Kurumsal

Politikalarımız

KVKK

Şirketimiz

400 kişiyi aşan deneyimli kadromuzla Türkiye Genelinde hizmet verilmektedir.

Neden SUBAŞI?

HIZLI VE YÜKSEK KALİTEDE HİZMET

İş hedefimiz müşterilerimize hızlı, doğru ve yüksek kalitede hizmet sağlamaktır. Bu nedenle standart iş yapış tarzımızın dışında, her zaman müşterimizin iş yoğunluğuna uygun sayıda müşteri temsilcisi görevlendiririz. Hizmetimizin iş saatlerinde bitirilebilmesi için yeterli sayıda eleman tahsis ederiz. Sadece iş akışı içinde gelişen özel durumlarda mesai yapılması gereği doğar. Hiçbir zaman işin gerektirdiğinden daha az eleman çalıştırarak tasarruf etmeye çalışmayız.

YALIN ORGANİZASYON VE ÇALIŞAN SÜREKLİLİĞİ

Yalın organizasyon yapımız sayesinde, müşteri temsilcileriniz dışında gümrük müşavirlerimize ve şirket yönetimine dilediğinizde rahatça ulaşabilirsiniz.

BÜYÜK ŞİRKETLERE HİZMET VERME TECRÜBESİ

Mevcut müşteri portföyümüzde önemli sayıda büyük şirket ve holding bulunmaktadır. Büyük şirketlere hizmet verebilmek için gerekli olan tecrübe ve bilgiyi bünyemizde barındırmaktayız. İş yapış tarzımız ve iş etiğimiz büyük şirketlerin beklentilerini karşılayacak ve onlarla uyum sağlayacak seviyededir.

ÜRETİM ŞİRKETLERİNE HİZMET VERME TECRÜBESİ

Mevcut müşterilerimiz arasında kimya, elektronik, beyaz eşya, otomotiv, cam üretimi, gıda ve tekstil sektörlerinde hizmet veren büyük üretim tesisleri bulunmaktadır. Üretimin sektörel ihtiyaçlarını karşılama tecrübesine ve bu şirketlerle çalışırken gerekli olan hıza ve de ustalığa sahibiz.

ŞUBELERİMİZ

Merkez ofisimiz, şubelerimiz ve irtibat ofislerimiz elektronik bağlantılıdır. Tüm doküman transferleri elektronik ortamda yapılmakta ve on-line hizmet verilmektedir. Şube ve irtibat ofislerimizin iletişim bilgilerini görmek için tıklayınız

DEPARTMANLARIMIZ
TSE, DTS VE KİMYAHANE EKİPLERİ
 

İstanbul, Gebze ve İzmir Kimya Laboratuvarında sabit personellerimiz yapılan testleri takip etmektedir. TSE Anadolu Yakası, TSE Avrupa Yakası ve Çorlu’da sabit personellerimiz kendilerine tahsis edilen araçlarıyla birlikte hizmet vermektedir. DTS personelimiz da sabit olarak DTS işlemleriyle ilgilenmektedir.

Tüm personelimiz Subaşı çalışanıdır, taşeron kesinlikle kullanılmamaktadır.

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

İş süreçlerimiz sırasında şirketimiz tarafımızdan yapılabilecek bir hatadan kaynaklanacak herhangi bir cezaya karşı, 1 milyon TL ye kadar Mesleki Sorumluluk Sigortamız bulunmaktadır. Sektörümüzde yapılan aynı amaçlı sigortaların aksine çok kapsamlı bir sigortadır ve birlikte çalışılan son 5 yılı kapsar.

Hatasız çalışmayı iş prensibi olarak benimsemiş olmamız nedeniyle bu güne kadar bu tür bir cezai durum ile karşı karşıya kalmadık. Ancak bir ceza oluşması durumunda mevcut sigortamız devreye girerek firmamızın olası mali sıkıntılardan etkilenmesini engelleyecektir.

SABİTLENMİŞ MİNİMUM MALİYETLER

2010 yılı başında Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan " Gümrük Müşavirliği Asgari Ücret Tarifesi" nin yayınlanmasıyla hizmet bedellerimiz sabitlenmiştir. Bunun sonucunda verdiğimiz yüksek kalitede hizmetin maliyeti, rakiplerimiz ile aynı seviyeye gelmiştir.

Potansiyel müşterilerin önceliği, alınan hizmetin kalitesi olmuştur. Bu şirketimizin avantajına olan bir durumdur. Maliyet tasarrufu amacıyla daha düşük kalitede hizmetle yetinme devri kapanmıştır. Müşterilerimiz bizden daha büyük veya daha küçük olsa da, rakiplerimizden daha üst seviyede müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Verdiğimiz hizmet sırasında mesai gibi kontrol edilebilir maliyetleri minimum seviyede tutmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteririz.

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Hizmetimiz, müşterilerimizin tüm yeni gümrük mevzuatı/tarifeleri/kanunları hakkında bilgilendirilmelerini de kapsar. Bilgilendirme, Subaşı yorumu ile birlikte yapılır. Ankara'da bulunan sabit bir elemanımız sadece danışmanlık hizmetlerinin verilmesiyle görevlidir.

Müşterilerimizin işleriyle ilgili her zaman Ankara'da doğru ve sorumlu kişilerle temas halinde olunmaktadır. Gerektiğinde bu kişilerle toplantı organize edilerek müşterilerimizin işleri hakkında oluşabilecek sorular açıklığa kavuşturulur.

Hizmetlerimize tüm Gümrük ve Dış Ticaret birimlerinden, Ankara ve diğer şehirlerde gerekli resmi dokümanların alınması da dahildir.

İTHAL ÜRÜNLER İÇİN ÖN ÇALIŞMA

Yeni bir malın ithalatı planlandığında bir form doldurularak müşterilerimize gönderilmektedir. Bu form ile şirket çalışanları henüz ithalat yapılmadan tüm gerekli bilgiye sahip olmaktadır. Şirketimiz, her yıl Ocak ayında, müşterilerimiz için gümrük tarife pozisyonu çalışması yapmaktadır. Ocak ayından sonra ise her ay tarife çalışması hazırlanmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda müşterilerimiz ithalatın gerçekleşmesi ile ilgili kararlarını vermektedir.

PERİYODİK İTHALAT/İHRACAT RAPORLAMALARI

İhracat işlemleri ile ilgili aylık raporlamalar müşterilerimizle paylaşılmaktadır. İşlem hacimleri, gümrüklere göre iş dağılımları, mesailer gibi bilgiler bu raporlardan takip edilebilmektedir.

Müşterilerimizden gelecek talepler doğrultusunda her türlü inceleme bu rapora dahil edilerek raporlama detaylandırılabilmektedir.

UZUN VADELİ MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ

Şirket hedefimiz müşterilerimize uzun süreli hizmet vermektir. İş prensiplerimiz hep bu hedef doğrultusundadır ve kısa vadeli kazançlar önemsenmemektedir.

Bunun sonucunda müşteri portföyümüzde bizimle uzun yıllardan beri çalışmakta olan birçok firma bulunmaktadır.