Türkiye Cumhuriyeti ile Senegal Cumhuriyeti Arasında Akdedilmesi Öngörülen Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması hk.Türkiye Cumhuriyeti ile Senegal Cumhuriyeti Arasında Akdedilmesi Öngörülen Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmasına İlişkin Birinci Tur Müzakereler 25-28 Mart 2013 Tarihleri Arasında Ankara’da Gerçekleştirilmiştir.

 
Türkiye Cumhuriyeti ile Senegal Cumhuriyeti arasında akdedilmesi öngörülen Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmasına ilişkin birinci tur müzakereler 25-28 Mart 2013 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Türkiye adına Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet ATUĞ, Senegal adına ise Senegal Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Mevzuat Müdürü Sayın El Hadji Ibrahima DIOP başkanlığında yürütülen müzakereler olumlu bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilmiş olup Anlaşmanın büyük bir bölümü üzerinde uzlaşmaya varılmıştır. Anlaşmada uzlaşılmayan konularda her iki taraf pozisyonunu tekrar değerlendirecek ve bunu müteakip ikinci tur müzakereler, tarafların mutabakata varacağı ileri bir tarihte gerçekleştirilecektir.
Anlaşmanın tamamlanarak yürürlüğe girmesi halinde her iki ülkenin girişimcileri bakımından vergisel yönden istikrarlı bir yatırım ortamı sağlanmış olacaktır.