Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli’de 4 Operasyonda, 5 Göçmen ve 75.000 TL Değerinde Kaçak Eşya YakalandıKapıkule, İpsala ve Hamzabeyli’de 4 Operasyonda, 5 Göçmen ve 75.000 TL Değerinde Kaçak Eşya Yakalandı

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kapıkule, Hamzabeyli ve İpsala gümrük sahalarında yapılan 4 ayrı operasyonda 5 göçmen yakalandı; 75 bin TL’lik kaçak eşya ele geçirildi. 

Gümrük ve Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından 31 Mayıs ve 3 Haziran tarihleri arasında yapılan operasyonlar sonucu, Kapıkule TIR Gümrük Sahası’nda, yasadışı olarak yurtdışına çıkmaya çalışan 5 göçmen yakalandı. P.K., M.F., A.K., P.F. ve A.K. isimli şahıslar, Edirne Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’ne teslim edildi. 

Yapılan operasyonlarda ayrıca, Kapıkule Yolcu Salonu Gümrük Sahası’nda bin 550 adet cep telefonu bataryası, Hamzabeyli Gümrük Sahası’nda ise 137 şişe alkollü içki ve 52 kilo da hurda gümüş ele geçirildi. Her iki olayla ilgili olarak biri Türk, biri Bulgar ve biri de Romen 3 kişi, Edirne ve İpsala Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.