İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliğ (Tebliğ No.2015/13)

 Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Yerli üretici Üntes Isıtma Klima Soğutma San. ve Tic. A.Ş. tarafından Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) menşeli 8415.83.00.90.00 gümrük tarife istatistik pozisyonu (GTİP) altında kayıtlı “diğerleri (belirli salon tipi sıcak ve soğuk hava cihazları-fancoil)”ne yönelik yürürlükte bulunan dampinge karşı önlemin sona ermesi halinde damping ve zararın devam edeceği veya yeniden meydana geleceği iddiasıyla bir nihai gözden geçirme soruşturması açılması yönünde başvuruda bulunulmuştur. Söz konusu başvuru Daikin Isıtma ve Soğutma Sistemleri San. Tic. A.Ş., Aldağ Isıtma Soğutma Klima San. Tic. A.Ş. ve Systemair Hsk Havalandırma Endüstri San. ve Tic. A.Ş tarafından da desteklenmiştir.

Önleme tabi ürün

MADDE 2 – (1) Önleme tabi ürün 8415.83.00.90.00 gümrük tarife istatistik pozisyonu (GTİP) altında kayıtlı “diğerleri (belirli salon tipi sıcak ve soğuk hava cihazları-fancoil)”dir.

(2) Bahse konu GTİP yalnızca bilgi amaçlı verilmiş olup, bağlayıcı mahiyette değildir.

(3) Önleme tabi ürünün Türk Gümrük Tarife Cetvelinde yer alan tarife pozisyonunda ve/veya eşya tanımında yapılacak değişiklikler bu Tebliğ hükümlerinin uygulanmasına halel getirmez.

Tebliğ için linki tıklayınız.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/05/20150510-19.htm