“GÜMRÜK VE DIŞ TİCARET İŞLEMLERİNDE RİSK ANALİZİ VE SONRADAN KONTROL UYGULAMALARI TOPLANTISI”“GÜMRÜK VE DIŞ TİCARET İŞLEMLERİNDE RİSK ANALİZİ VE SONRADAN KONTROL UYGULAMALARI TOPLANTISI”NA DAVETLİSİNİZ!

22 Mart 2013 Cuma

Gümrük işlemlerinin basitleştirilmesi ve buna paralel olarak işlem hızının artırılması için hayata geçirilen risk analizine dayalı “sonradan kontrol” uygulamasına yönelik, üyelerimizi bilgilendirmek ve uygulamada karşılaşılan sorunları aydınlatmak amacıyla, 22 Mart 2013 Cuma günü, aşağıda yer alan program çerçevesinde bir toplantı düzenlenecektir.

Söz konusu toplantıya, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü ile İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nden konunun uzmanı yetkililer konuşmacı olarak iştirak edeceklerdir.

Bu itibarla, 22 Mart 2013 Cuma günü Odamız 5. Kat Meclis Salonu’nda düzenlenecek olan “Gümrük ve Dış Ticaret İşlemlerinde Risk Analizi ve Sonradan Kontrol Uygulamaları Toplantısı”na kayıt için, Ad-Soyad, firma bilgileri ve e-posta bilgilerinizi aşağıdaki e-posta adresimize ya da (212) 520 10 26 no’lu faksa en geç 21 Mart 2013 tarihi mesai bitimine kadar iletmenizi rica eder, saygılar sunarız.

Programın Amacı

Gümrük işlemlerinin basitleştirilmesi ve buna paralel olarak işlem hızının artırılması için hayata geçirilen risk analizine dayalı “sonradan kontrol” uygulamasına yönelik, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alınarak, uygulamaya yönelik üyelerimizin bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

YER

İTO Merkez Bina 5. Kat Meclis Salonu

TARİH / SAAT

22 Mart 2013 Cuma / 13.30 – 17.30

OTURUM BAŞKANI

Prof. Dr. Kerem Alkin-İTİCÜ Öğretim Üyesi

KONUŞMACILAR

Ali Toksöz-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü

Genel Müdür Yardımcısı

Tevfik Usta-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü

M. Cüneyt Solak– İTO 26 No’lu Gümrük Müşavirleri Meslek Komitesi Başk.

KATILIM

Katılım ücretsizdir.

BİLGİ İÇİN

Osman Bozkurt

Tel : 212 455 61 89

E Posta: [email protected]

Fax : 212 520 10 26