Vergi İndirimi için DKV Box Sistemine Kayıtlar Başladı! (Nakliye-Lojistik)Vergi İndirimi için DKV Box Sistemine Kayıtlar Başladı! (Nakliye-Lojistik)

Fransa’da Ekim 2013′te yürürlüğe girecek yeni Ulusal Yol Vergisi’nde yüzde 13′e varan oranda indirim sağlayan DKV Box sistemine kayıtlar başladı. Uluslararası alanda taşımacılık yapan şirketler için önemli maliyet avantajı sağlayacak uygulamadan, tüm DKV Kart kullanıcıları yararlanabiliyor.

dkv box sistemi

Fransa’da Ekim 2013 itibariyle uygulamaya konması beklenen Ulusal Yol Vergisi (Ecotaxe), 3,5 ton ve üzerinde yük taşıyan tırlar için otoyol kullanımında yeni bir vergilendirme getiriyor. Ecotaxe için geliştirilen ve yüzde 13′e varan indirim sağlayacak DKV Box; otoyol, köprü, tünel ve duble yol kullanımlarında geçerli olacak.

Online kayıt alınmaya başlanan DKV Box uygulamasında, Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Lehçe, Çekçe ve Flamanca dil seçenekleri bulunuyor. Uygulamadan yararlanmak için, tüm kayıt bilgileri girildikten sonra, kayıt belgesinin imzalı çıktısı alınarak bulunulan ülkedeki DKV merkezine gönderilmesi gerekiyor. Kayıt işleminin tamamlanması ile birlikte DKV Box’a birkaç gün içinde sahip olunabiliyor.

Uygulama ile ilgili ayrıntılı bilgi www.dkv-euroservice.com/ecotaxe adresinde yer alıyor.