Türkiye-İngiltere KOBİ BuluşmasıSayı: TİM.AKİB.GSK.DEMİR.2013/112-8793                                                                                                              Mersin,  26/07/2013

Konu: Türkiye-İngiltere KOBİ Buluşması

 

Sayın Üyemiz,

DEİK’ten alınan yazıya atfen Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazıda;

“DEİK/Türk-İngiliz İş Konseyi tarafından UKTI (UK Trade and Investment) işbirliğiyle 27 Kasım 2013 tarihinde Londra’da bilişim teknolojileri, inşaat-mimarlık tasarım ve otomotiv sanayi sektörlerinde “Türkiye-İngiltere KOBİ Buluşması – SME Networking Event” düzenlenmesi planlanmaktadır. Anılan etkinliğe T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan ve İngiltere Ticaret ve Yatırım Bakanı Lord Green’in katılımları ve her iki ülke iş dünyası temsilcilerine hitapları öngörülmektedir. Firma eşleştirmeleri ve sektörel tesis ziyaretlerinin gerçekleştirileceği ziyaret, bir gece konaklamalı, 26 Kasım 2013 varış, 27 Kasım akşam Londra’dan hareket şeklinde planlanmaktadır.

Anılan etkinlik, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında ihracatçı ve/veya dış pazarlarda ortaklık arayan firmaları; İnşaat: mimarlık, tasarım, inşaat endüstrisi alanlarında destek ve hizmet sağlayabilecek, ihracat ve işbirlikleri arayan firmaları; Otomotiv sektöründe dış pazarlarda ortaklık arayan yedek parça üreticileri ve tedarik zincirlerini buluşturmayı hedeflemektedir.

SME Networking gününe öncelikle otomotiv, bilgi ve iletişim teknolojileri ile inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren orta ve küçük ölçekli firma temsilcilerinin katılımı öngörülmektedir. Etkinliğe katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin www.deik.org.tr adresinde yer alan form aracılığıyla DEİK’e (Sn. Dilek Tuna, tel : 0212.3395036 ; [email protected]) 3 Ağustos 2013 tarihine kadar ön bilgi vermeleri rica olunur.” denilmektedir.

 

Canan Aktan ERDOĞMUŞ

Genel Sekreter a.

Genel Sekreter Yrd