Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca Düzenlenen “Tıbbi Tanı Kitleri Uygunluk Yazısının” TPS Kapsamına Alınması Hk.Lutfen Resimleri Goruntuleyiniz
Lutfen Resimleri Goruntuleyiniz

 

Lutfen Resimleri Goruntuleyiniz
İLGİLİ SEKTÖR:

Konu:  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca Düzenlenen “Tıbbi Tanı Kitleri Uygunluk Yazısının” TPS Kapsamına Alınması Hk.

Duyuru Özeti:

Sağlık Bakanlığı-Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından düzenlenen ve onaylanan 1066 kodlu “TPS-Sağlık Bakanlığı-TİTCK-Tıbbi Tanı Kitleri Uygunluk Yazısı” başvuruları, iznin verilmesi ve kullanılmasına ilişkin işlemler 2020/09 sayılı Genelge uyarınca  Tek Pencere Sistemi kapsamına alınmıştır.


  • Yükümlüsünce E-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak Tek Pencere Sistemi ile entegre çalışan Sağlık Bakanlığı-Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Elektronik Başvuru Sistemi (EBS) uygulaması üzerinden iletilen başvurular Sağlık Bakanlığı-Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunması halinde sistem tarafından üretilen 23 haneli e-belge kullanılacaktır.
  • E-Belgeye ilişkin bilgilerin elektronik ortamda gümrük beyannamesine beyan edildiği hallerde gümrük beyanname ekinde kâğıt ortamında düzenlenmiş ıslak imzalı belge aranmaz.
  • Uygunluk yazılarının Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından fiziksel evrak olarak düzenlenmesi halinde ise ithalat işlemlerinde 1068 kodlu Tıbbi Tanı Kitleri Uygunluk Yazısı gümrük beyanlarında aranır.
Konuya ilişkin düzenlemeye ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Saygılarımızla,
Mevzuat Servisi

Duyurumuz ile ilgili görüş ve sorularınız için: 
mevzuat@subasi.net