Türk Mallarını Boykot İçin Özel Birim KuruyorlarSuriye Ekonomi ve Dış Ticaret Bakan Yardımcısı Abdüsselam Ali; milli ekonomilerini sabote ettiğini tespit ettikleri Türk şirketlerin ürünlerini boykot edeceklerini söyledi  Ali, “Türk şirketlerin mallarını boykot amacıyla özel birim kuracağız, bu birim kısa süre içinde Başbakanlık’tan onay alarak göreve başlayacak” dedi.
Suriye resmi haber ajansı SANA’da yer alan habere göre Ali, söz konusu Türk şirketlerine yönelik olarak alınacak yaptırımları, yatırımda bulunmalarına izin vermemenin yanı sıra ve ithalat ve ihracatı da kapsadığını aktardı.
Suriye Sanayi Odaları Birliği Başkanı Faris El Şehabi ise Türk ürünlerini boykot etme biriminin kendi talepleri üzerine kurulacağını kaydetti. Şehabi açıklamasında, “Suriye ve Suriye halkına yönelik düşmancı bir tutum takınan ve teröristlere her türlü desteği sağlayan Recep Tayyip Erdoğan hükümetine destek veren, seçim kampanyasını finanse eden yada Suriye’de yürürlükteki anayasa ve kanunları ihlal eden Türk şirketlerinin ürünlerini boykot etmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.
Şehabi; ülkesinin Türk halkıyla dost ve kardeş olduklarını ancak, terör gruplarına her hangi bir şekilde destek sağlayanların da cezalandırılması gereğini savundu.