İhracat Bilgi Platformu Hk.İhracat Bilgi Platformu Hk.

TC Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan yazıda “İhracat Bilgi Platformu” – İş Dünyasın İçin Ticari Bilgiye Erişim (www.ibp.gov.tr) isimli çalışma tanıtılmaktadır. 
 Yurtiçi ile ilgili bilgiye İhracat Bilgi Platformu web sitesi üzerinden ulaşılabilen “İhracat Günlüğü” (http://blog.ibp.gov.tr)  üzerinden ticari fırsatlar,ihaleler,fuarlar, ülke-sektör bilgileri ve etkinlikleri gibi çeşitli konularda haber ve duyuruların günlük olarak yayınlanmakta olduğu belirtilerek, bahsedilen haber ve duyuruların haftada bir yayınlanan Ülke Masaları ve Pazarı Giriş Bülteni’ne http://www.ibp.gov.tr adresinden abone olunarak takip edilebildiği ifade edilmiştir.

Her türlü bilgi talebini iletmek için 444 43 63 numaralı telefon numarasının 7/24 aranabildiği belirtilerek, İhracat İletişim Noktası temsilcisi ile görüşülebilindiği ifade edilmektedir.  

          Dış taleplerin [email protected] adresine gönderilmesi halinde yurtdışı firmaların alım-işbirliği taleplerinin yayınlanmakta olduğu ayrıca bildirilmektedir.