“GIDA GÜVENLİĞİ BİLGİ SİSTEMİ (GGBS) İLE ÖNBİLDİRİM İŞLEMLERİ VE İTHALAT / İHRACAT UYGULAMALARI PANELİ”NE DAVETLİSİNİZ!“GIDA GÜVENLİĞİ BİLGİ SİSTEMİ (GGBS) İLE ÖNBİLDİRİM İŞLEMLERİ VE İTHALAT / İHRACAT UYGULAMALARI PANELİ”NE DAVETLİSİNİZ!

Ülkemizde gıda güvenliğini tesis ederek, gıda denetimlerini “risk esaslı” olarak daha etkin ve verimli bir şekilde sağlamaya yönelik oluşturulan Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi (GGBS) ile 5996 Sayılı Gıda ve Yem Kanunu ve kanuna bağlı yeni hazırlanan mevzuat uygulamaları hakkında, yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alınacağı bir panel düzenlenecektir.
Panele T.C. Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü ve İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden konunun uzmanı yetkililerle gıda ve gümrük müşavirliği sektörlerinin temsilcileri konuşmacı olarak iştirak edeceklerdir.
Bu itibarla, 12 Mart 2013 Salı günü 13:30-17:00 saatleri arasında Odamız 5. Kat Meclis Salonu’nda düzenlenecek olan “Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi İle Önbildirim İşlemleri Uygulamaları Paneli”ne kayıt için, ad soyad, firma bilgileri ve e-posta bilgilerinizi aşağıdaki e-posta adresimize ya da (212) 520 10 26 no’lu  faksa en geç 11 Mart 2013 tarihi mesai bitimine kadar iletmenizi rica eder, saygılar sunarız. 
Programın Amacı Gıda dış ticaretiyle iştigal eden üyelerimize yönelik olarak yeni oluşturulan mevzuat uygulamaları hakkında yaşanan sorunların ve çözüm önerilerinin ele alınması ile uygulamaya yönelik bilgilendirme amaçlanmaktadır.

YER   İTO Merkez Bina 5. Kat Meclis Salonu

TARİH / SAAT             12 Mart 2013 Salı / 13.30 – 17.00

OTURUM BAŞKANI H. Bülent Onaran
İstanbul Ticaret Odası 
26 No’lu Gümrük Müşavirleri Meslek Komitesi / Meclis Üyesi

KONUŞMACILAR

Mehmet Çobanoğlu

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı
Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü

Zekai Uyanık

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı
İstanbul İl Müdürlüğü / Gıda Yem Şube Müdürlüğü

Burhan Kandur

İstanbul Ticaret Odası 
26 No’lu Gümrük Müşavirleri Meslek Komitesi / Meclis Üyesi

KATILIM Katılım ücretsizdir. 

BİLGİ İÇİN İsmail Kayıkcı
Tel         : 212 455 61 92   
Fax         : 212 511 92 14
E Posta: [email protected]