Gazipaşa Havalimanı nda Gümrük Muhafaza Amirliği Açıldı



Antalya’nın Gazipaşa İlçesi Kaymakamı Muhittin Pamuk, Gazipaşa Havalimanı’na Gümrük Muhafaza Bölge Amirliği kurulduğunu açıkladı.

Havalimanında yaşanan bu olumlu gelişmeyle birlikte bölgenin mobil hizmet potansiyelini aştığını belirten Kaymakam Pamuk, Gazipaşa Havalimanı’nda daha önce Alanya Gümrük Müdürlüğü’nden geçici memur görevlendirilmesiyle gümrük işlemlerinin yürütüldüğünü hatırlattı. Pamuk, “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 24 Mayıs 2013 tarihli onayı ile Gazipaşa Havalimanı Gümrük Muhafaza Bölge Amirliği kurulmuştur. Bu, Gazipaşa Havalimanımız için önemli bir gelişme. Gazipaşa mobil hizmet pozisyonunu aşmış durumda. Kaçakçılığın engellenmesi ve her türlü güvenliğin sağlanması açısından bu birimin açılması çok önemli” dedi.

TAV Gazipaşa Havalimanı Müdürü Cengiz Aşıklı da Gümrük Muhafaza Bölge Amirliği’nin bir havalimanının olmazsa olmazı olduğunu söyledi. Bu hizmetin daha önce Alanya’da yürütüldüğünü belirten Aşıklı, amirliğin havalimanına yerleşik olarak kurulmasıyla hizmetin tamamen yerinde yürütüleceğini sözlerine ekledi. – Antalya / Gazipaşa