Fransız Gümrük İdaresi Yetkilileri Bakanlığımızı Ziyaret EttiFransız Gümrük İdaresi Yetkilileri Bakanlığımızı Ziyaret Etti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız’ın Ocak ayında Paris’te yaptığı Fransız Gümrük İdaresi ziyareti sonrası Fransız Gümrük İdaresi Uluslararası Ticaret Müdür Yardımcısı Jean-Michel Thiller ve beraberindeki heyet,  Bakanlığımızın misafiri olarak Türkiye’ye geldi.

Müsteşar Altunyaldız’ın daveti üzerine “Denetim ve Yetkilendirilmiş Yükümlü-AEO” konularıyla ilgili olarak seminer vermek üzere ülkemize gelen Thiller, Eğitim Dairesi Başkanlığı Konferans Salonu’nda, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ile Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü birimlerinden yaklaşık 100 katılımcının yer aldığı bir seminer gerçekleştirdi.

Seminer öncesinde Fransız heyet, Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Zafer Yıldırımlı, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Yusuf Güney ve Eğitim Dairesi Başkanı Önder Uysal’ı ziyaret etti ve Türk-Fransız Gümrük İdareleri arasında yürütülen işbirliğinde duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Fransız Gümrük İdaresi Uluslararası Ticaret Müdür Yardımcısı Jean-Michel Thiller, Fransa’da “Yılın Kamu Yöneticisi Ödülü’ne hak kazanmıştı.