Çin Menşeli 8418.69 Tarife Alt Pozisyonu Altında Sınıflandırılan “Chiller” Tanımlı Ürünlere Uygulanmakta Olan Damping Önleminin Devam Etmesi Hk.

İLGİLİ SEKTÖR:  Soğutma

Konu: Çin Menşeli 8418.69 Tarife Alt Pozisyonu Altında Sınıflandırılan “Chiller” Tanımlı Ürünlere Uygulanmakta Olan Damping Önleminin Devam Etmesi Hk.

Duyuru Özeti:

Çin menşeli 8418.69 gümrük tarife pozisyonu altında kayıtlı “Diğerleri – yalnızca merkezi iklimlendirme ve proses suyunun soğutulmasında kullanılan chiller (absorbsiyon ve santrifüj kompresörlü olanlar hariç)” tanımlı ürünlere 2016/16 sayılı Tebliğ kapsamında üretici/ihracatçı firma bazında CIF ithalat bedelinin %36,63’ü ile %49,64’ü arasında değişen oranlarda dampinge karşı kesin önlem uygulanmaktadır.

Söz konusu ürünlere yönelik yürütülen nihai gözden geçirme soruşturmasının tamamlanması neticesinde zararın devam etmesinin veya yeniden meydana gelmesinin muhtemel olduğu saptanmış olup, mevcut önlemlerin aşağıdaki tabloda gösterilen biçimde uygulanmaya devam edilmesine karar verilmiştir.

 
GTİPEşyanın TanımıMenşe ÜlkeÜretici FirmaDampinge Karşı Önlem (CIF Bedelin %)
8418.69.00.91.00Komple soğutma tesisleri (yalnızca merkezi iklimlendirme ve proses suyunun soğutulmasında kullanılan chiller – absorbsiyon ve santrifüj kompresörlü olanlar hariç)Çin Halk CumhuriyetiChongqing Midea General Refrigeration Equipment Co. Ltd.36,63
8418.69.00.99.19Diğerleri (yalnızca merkezi iklimlendirme ve proses suyunun soğutulmasında kullanılan chiller – absorbsiyon ve santrifüj kompresörlü olanlar hariç)Diğerleri49,64


Konuya ilişkin düzenlemeye ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Saygılarımızla,

Mevzuat Servisi
Duyurumuz ile ilgili görüş ve sorularınız için: 
mevzuat@subasi.net