Çin Menşeli 4011 Tarifesinde Sınıflandırılan “Ağır Vasıta, Zirai Araç ve İş Makineleri Dış Lastikleri (Kauçuktan Yeni Dış Lastikler)” Tanımlı Ürünlere Nihai Gözden Geçirme Soruşturması Açılması Hk.

İLGİLİ SEKTÖR:  Lastik


Konu:  Çin Menşeli 4011 Tarifesinde Sınıflandırılan “Ağır Vasıta, Zirai Araç ve İş Makineleri Dış Lastikleri (Kauçuktan Yeni Dış Lastikler)” Tanımlı Ürünlere Nihai Gözden Geçirme Soruşturması Açılması Hk.

Duyuru Özeti:

Çin menşeli 4011 tarifesinde sınıflandırılan bazı “ağır vasıta, zirai araç ve iş makineleri dış lastikleri (kauçuktan yeni dış lastikler)” tanımlı ürünlere 2017/33 sayılı Tebliğ kapsamında CIF bedelin %60’ı oranında dampinge karşı kesin önlem uygulanmaktadır.

 
GTİPEşyanın TanımıMenşe ÜlkeÖnlem Miktarı (CIF%)
4011.20.90Otobüs ve kamyonlarda kullanılanlar – yükleme endeksi 121’i geçenlerÇin Halk Cumhuriyeti% 60
4011.70.00.00.00Tarım ve orman taşıtları ve makinelerinde kullanılan türde olanlar
4011.80.00.00.00Yapı, madencilik veya sanayi elleçleme taşıtları ve makinelerinde kullanılan türde olanlar
4011.90.00.00.00Diğerl

Yerli üretim dalının başvurusu üzerine; uygulanmakta olan dampinge karşı önlemlerin yürürlükten kalkması halinde dampingin ve zararın devam etmesi veya yeniden meydana gelmesinin muhtemel olduğuna dair yeterli delillerin bulunduğu anlaşıldığından, bir  nihai gözden geçirme soruşturması açılmasına karar verilmiştir.

Soruşturmaya taraf olmak isteyen ilgililerin konuya ilişkin görüşlerini belirlenen sürelerde sunmaları gerekmektedir.

Ürünlere uygulanmakta olan mevcut önlemler tablodaki gibi olup, meri önlem soruşturma sonuçlanana kadar yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Konuya ilişkin düzenlemeye ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

Saygılarımızla,
Mevzuat Servisi

Duyurumuz ile ilgili görüş ve sorularınız için: 
[email protected]