CEZAYIR – TÜRK YATIRIMCI TALEBI

 CEZAYIR – TÜRK YATIRIMCI TALEBI


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) aldığımız yazıda, Cezayir Ticaret Müşavirliğimizin bir yazısına atfen, Cezayir Sanayi, KOBİ ve Yatırım Bakanlığı’nın, Cezayir’de kamu iktisadi teşekkülleri ile ortak girişimde bulunmak veya bu şirketlerin hisse senetlerini almak isteyen uluslararası yatırımcıların yer aldığı bir veri bankası oluşturmak istediği ifade edilmektedir. Bu kapsamda, inşaat ekipmanları, kimya (boya, kimyevi maddeler, klor, elektrikli piller, kağıt, cam vb.), demir ve çelik, metalürji, demir-çelik konstrüksiyon, tekstil ve deri, elektronik, mekanik ve elektrik (kablo, transformatör, jeneratör vb.) sektörlerinde faaliyet gösteren ve Cezayir’de yatırım yapmak isteyen Türk yatırımcıların iletişim ve fırına bilgilerinin talep edildiği bildirilmektedir.
Yazının ekinde iletilen Cezayir’deki yatırım teşvik mevzuatına ilişkin bilgi notuna TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altında, “Uluslararası İş İmkanları/ Ülke Duyuruları” bölümünden ulaşılabilmektedir.
Cezayir ile iş yapmak isteyen firmaların bilgilerini aşağıda iletişim detaylan verilen Cezayir Ticaret Müşavirliğimize iletmeleri gerekmektedir.
Cezayir Ticaret Müşavirliği
Tel: + 213 21 60 79 59 
Faks: + 213 21 60 79 61