Bulgaristan, Fransa ve Kuzey Makedonya Menşeli/Çıkışlı “Poliüretan Suni Deri” Tanımlı Ürünler İçin Damping Önlemlerin Etkisiz Kılınmasına Karşı Soruşturma Açılması Hk.

İLGİLİ SEKTÖR:  Suni Deri

Konu:  Bulgaristan, Fransa ve Kuzey Makedonya Menşeli/Çıkışlı “Poliüretan Suni Deri” Tanımlı Ürünler İçin Damping Önlemlerin Etkisiz Kılınmasına Karşı Soruşturma Açılması Hk.

Duyuru Özeti:

Çin menşeli 5903.20 GTP’si altında kayıtlı “mensucat, poliüretanla emdirilmiş, sıvanmış, kaplanmış veya lamine edilmiş-deri taklidi/diğerleri (PÜ suni deri)” tanımlı ürünlere dampinge karşı önlem uygulanmaktadır.

Mevcut önlemlerin,  Bulgaristan, Fransa ve Kuzey Makedonya menşeli/çıkışlı ithalat yoluyla etkisiz kılındığına yönelik re’sen yapılan değerlendirmeler üzerine, Bakanlık tarafından bir inceleme başlatılmış ve elde edilen bulgular neticesinde;  Bulgaristan, Fransa ve Kuzey Makedonya menşeli/çıkışlı eşya için önlemlerin etkisiz kılınmasına karşı soruşturma açılmasına karar verilmiştir.

Bulgaristan, Fransa ve Kuzey Makedonya menşeli/çıkışlı eşya ithalatında Çin menşeli ithalatta uygulanan dampinge karşı önlemle aynı tutarlarda teminat alınacaktır.  

 
Menşe ÜlkeGTİPEşyanın TanımıDampinge Karşı Önlem
Çin5903.20.10.10.00Mensucat, poliüretanla emdirilmiş-deri taklidi.1 ABD Doları/Kg
5903.20.10.90.00Mensucat, poliüretanla emdirilmiş-diğerleri.
5903.20.90.10.00Mensucat,poliüretanla sıvanmış, kaplanmış veya lamine edilmiş-deri taklidi.2,2 ABD Doları/Kg
5903.20.90.90.00*Mensucat, poliüretanla sıvanmış, kaplanmış veya lamine edilmiş diğerleri.

Konuya ilişkin düzenlemeye ulaşmak için TIKLAYINIZ.
 

Saygılarımızla,
Mevzuat Servisi

Duyurumuz ile ilgili görüş ve sorularınız için: 
mevzuat@subasi.net