Beyin Fırtınasına Katılın / 2023 hedefinde Gümrük Müşavirlerinin rolü ve mesleğin geleceğiAr-Ge ve İnovasyon çalışmalarımız çerçevesinde “2023 hedefinde Gümrük Müşavirlerinin rolü ve mesleğin geleceği” konulu bir beyin fırtınası gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız sizlerin fikirlerinden yola çıkarak inovatif çalışmalarımıza bir yön vermektir.

Değerli Üyelerimiz;

Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarımız çerçevesinde “2023 hedefinde Gümrük Müşavirlerinin rolü ve mesleğin geleceği” konulu bir beyin fırtınası gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız sizlerin fikirlerinden yola çıkarak inovatif çalışmalarımıza bir yön vermektir.

Teknolojiden istifade ederek, bu oturumu uzaktan erişimli bir platformu kullanarak gerçekleştireceğiz. Fikirlerinizi girebileceğiniz, aynı zamanda başkalarının da fikirlerini görebileceğiniz bu platforma erişmek için aşağıdaki adresi kullanacağız:

http://global.facilitate.com

22-23 Temmuz Pazartesi-Salı günleri aktif olacak beyin fırtınası oturumuna herhangi bir saatte aşağıdaki kullanıcı adı ve şifresini girerek erişebilirsiniz.

Kullanıcı adı: BCD

Şifre: 123

Fikirler üyelerimizden anonim bir şekilde, yani isimsiz olarak platforma akacağı için herkes aynı şifreyi kullanacaktır.  O nedenle isminizi girmenize gerek yoktur.

Sisteme bilgisayar haricinde, internete erişimde browser kullanabileceğiniz i-pad, i-phone gibi farklı cihazlarla da bağlanabilirsiniz.

Kullanımı çok basit olan bu platformda düşüncelerinizi girmek için Gündem’in altında yer alan başlığı tıklayınız:

Çıkan ekranda düşüncenizi ekleyebilir, başkalarının fikirlerini görebilir, hatta başkalarının önerilerine katkı yapabilirsiniz.

İki gün boyunca sizlerden gelecek çok sayıda öneri olacağı için fikrinizi ne kadar kısa ifadelerle aktarırsanız oluşacak listede önerilerin okunup farkedilmesi o kadar kolay olacaktır.

Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarımızda bu önerilerden istifade ederken yine siz üyelerimizin en öncelikli gördüklerinize yer verebilmemiz için iki günün sonunda oluşacak fikirler listesini oylamaya tabi tutacağız. Bunun için 25 Temmuz Perşembe günü 16.00-18.00 saatleri arasında oturum oylama konumuna getirilecektir.

  • BEYİN FIRTINASINA KATILIM

 Aşağıda fikir girme ekranını görebilirsiniz. Burada ayrıca örnek olarak girilmiş 2 fikir olduğunu göreceksiniz. Siz fikrinizi girdiğiniz zaman onların üstünde listelenecektir.

  • Başkalarının fikirlerini okuyun

 Beyin fırtınasının özelliğinin başkalarının fikirlerinden ilham almak olduğunu, o fikirleri okurken yeni fikirler geliştirebileceğinizi unutmayın.

  • OYLAMA İŞLEMİ

Salı günü platform oylama konumuna getirildiğinde ekran şu şekilde görünecektir.

Sizin açınızdan en önemli gördüğünüz fikirlerin karşısındaki kutucukları işaretleyerek oy vermiş olacaksınız. Size tanınacak oy limiti ekranda belirtilecektir

Herkes belirlenecek oy limiti kadar fikri işaretleyebilecektir.  Oylamanız bittiğinde “sakla ve gönder” butonunu tıklayınız.

Limiti aştım mı diye merak ederseniz “Sakla ve gönder” butonunu tıklayınız, aşıp aşmadığınızı görebileceksiniz. Aşmadıysanız listeden yeni fikirler seçip oylamaya devam edebilirsiniz. Tabii ki belirlenen limitin altında da oy verebilirsiniz.

Eğer belirlenen sayıdan fazla oy vermişseniz sistem sayıyı azaltmanızı bekleyecektir. O zaman, daha az önemli gördüklerinizin karşısındaki tik işaretini kaldırın. Bunun için de kutucuğun üzerine gelip bir daha tıklamanız ve tekrar “sakla ve gönder” yapmanız gerekecektir.