Atatürk Havalimanı’nda Yurda Kaçak Olarak Sokulmak İstenen 500 Bin Euro Ele GeçirildiAtatürk Havalimanı’nda Yurda Kaçak Olarak Sokulmak İstenen 500 Bin Euro Ele Geçirildi

Almanya’dan Türkiye’ye gelen bir yolcunun valiz kontrolü neticesinde beraberinde getirdiği tesbit edilen 500 Bin Euro’ya Gümrük Muhafaza ekiplerince el konuldu.

Almanya’dan hareket eden uçakta bulunan yolcuda 500 bin Euro bulunduğu bilgisine ulaşan Gümrük Muhafaza ekipleri, söz konusu şahsın geçmişte uyuşturucu madde kaçakçılığı suçu ile bağlantılı olduğunu, Alman Gümrüğünce 500 Bin Euroluk tutarın Berlin Tegel Havalimanında tespit edilmesine rağmen herhangi bir gerekçe bulunamadığından paraya el konulamadığı tesbit etti.

İstanbul Atatürk Havalimanına gelen yolcu “Gümrüğe Tabi Eşyam Yok” beyanında buldu ve yeşil hatta geçti. Gümrük personelinin topladığı istihbarat verileri ve dikkatli çalışması sonucu yolcunun bagajının  X-Ray araması yapıldı. Yapılan kontroller sonucunda valiz içerisinde bin adet 500 Euro’luk banknotlar halinde toplam 500 bin Euro tespit edildi.

Valizde bulunan ve yurda kaçak olarak sokulmak istenen 500 Bin Euro’ya el konulurken, yolcu yasal işlemleri yapılmak üzere adliyeye sevkedildi.