Ankara’da 2.276 Gram Uyuşturucu Madde Ele GeçirildiOrta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personeli tarafından iki ayrı olayda piyasa değeri 28 bin TL olan 2276 gr ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildi.
“Yeni Yaşam” sloganı adı altında internet üzerinden satışı gerçekleştirilen “psicolin” isimli uyuşturucu etken maddesini içeren mantarlar, istihbarat ve izleme çalışmaları sonucunda belirlendi. 
Ankara Posta Gümrüğü’ne Hollanda’dan gönderilen ve alıcısı tarafından “akvaryum kumu” olarak beyan edilen piyasa değeri yaklaşık 18 bin TL olan 1.436,8 gr ağırlığında ve Almanya’dan gönderilen ve alıcısı tarafından “mantar tohumu” olarak beyan edilen piyasa değeri yaklaşık 10 bin TL olan 839,4 gr ağırlığında kolilerin incelenmesi neticesinde içerisindeki maddelere el konuldu. Olaylarla ilgili zanlıların ifadeleri alınarak, haklarında 2313 sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanunu’na muhalefet etmek suçundan adli tahkikat başlatıldı.