Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele İller Bazında Yapılan Çalışmalarla SürdürülüyorAkaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele İller Bazında Yapılan Çalışmalarla Sürdürülüyor

Başbakanlığının 2012/19 sayılı genelgesine istinaden kurulan Samsun Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele komisyonu 4’ncüsü 06.06.2013 günü Samsun Valiliği Toplantı salonunda yapıldı.

Vali Hüseyin AKSOY  başkanlığındaki Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Komisiyonu, Başsavcı, Jandarma alay komutanı, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı, Samsun Emniyet Müdürü, Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü, Samsun Liman Başkanı, İl Tarım Müdürü, Bilim,Sanayi veTeknolji İl Müdürü, Samsun Defterdarı nın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıda, Komisyonun sekreteryasını yürüten Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından il genelindeki akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili olarak bir sunum gerçekleştirilerek üyelere bilgi verildi. Sunumda, akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili olarak, 28.08.2012 günlü Valilik talimatına istinaden geçen 9 aylık süre içerisinde mücadeleci birimler tarafından toplam 164 adet akaryakıt istasyonu denetimi yaptıklarını bu denetimlerde 169.331 lt motorin, 5.902 lt. benzin, 110.745 lt. madeni yağa ile ilgili adli ve idari işlem yapıldığı denetimlere bundan sonrada da kararlılıkla devam edileceği belirtildi.

Ayrıca, vatandaşların kaçakçılık ihbarları için Gümrük Muhafazanın Alo 136, Polisin 155 , Jandarmanın 156, Sahil Güvelik Komutanlığının 158 numaralı telefonlarını günün her saatinde arayabilecekleri belirtildi.

Mücadeleci birimler tarafından son üç ayda Samsun il genelinde gerçekleştirilen akaryakıt yakalamaları.