8432.29.90.00.19 GTİP’inde Sınıflandırılan “Diğer Çapa Makineleri” Tanımlı Ürünlere Nihai Gözden Geçirme Soruşturması Açılması Hk.Lutfen Resimleri Goruntuleyiniz
Lutfen Resimleri Goruntuleyiniz

 

Lutfen Resimleri Goruntuleyiniz

İLGİLİ SEKTÖR: Tarım
 

Konu:  8432.29.90.00.19 GTİP’inde Sınıflandırılan “Diğer Çapa Makineleri” Tanımlı Ürünlere Nihai Gözden Geçirme Soruşturması Açılması Hk.

Duyuru Özeti:

Çin Halk Cumhuriyeti, menşeli  8432.29.90.00.19 GTİP altında yer alan “Diğer Çapa Makineleri” tanımlı eşyanın ithalinde CIF ithalat bedelinin %49,49’u ile %92,25’i arasında değişen oranlarda dampinge karşı önlem uygulanmaktadır.

Dampinge karşı önlemin yürürlükten kalkması halinde dampingin ve zararın devam etmesinin veya yeniden meydana gelmesinin muhtemel olduğu anlaşıldığından, yürürlükte bulunan dampinge karşı kesin önlemlere ilişkin olarak bir nihai gözden geçirme soruşturması açılmasına karar verilmiştir.

Soruşturmaya taraf olmak isteyen ilgililerin konuya ilişkin görüşlerini belirlenen sürelerde sunmaları gerekmektedir.

Ürünlere hali hazırda CIF değerin %49,49’u ile %92,25’i arasında değişen oranlarda dampinge karşı önlemler uygulanmakta olup, söz konusu önlemler soruşturma sonuçlanıncaya kadar yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Konuya ilişkin düzenlemeye ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Saygılarımızla,
Mevzuat Servisi

Duyurumuz ile ilgili görüş ve sorularınız için: 
mevzuat@subasi.net