7. Avrasya Karayolu Taşımacılığı Konferansı Hk.7. Avrasya Karayolu Taşımacılığı Konferansı Hk.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda; 

Birliğin aktif üyesi bulunduğu Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği’nin (IRU) 7. Avrasya Karayolu Taşımacılığı Konferansı’nın Kral Abdullah II Ibn Al Hussein himayelerinde, IRU, Ürdün’de bulunan IRU üyesi Kuruluş Ürdün Kraliyet Otomotiv Kulübü (RACJ) ve Arap Karayolu Taşımacılığı Birliği (AULT) işbirliğiyle Ürdün’ün Amman kentinde 12-13 Haziran 2013 tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

 

Konferansın amacının, beş kıtadan politik, iş ve finans çevrelerinden taşımacılık ve ticaret liderlerini bir araya getirerek karayolu taşımacılığı sektörünün sorunlarına ilişkin farkındalık yaratmak ve bölgesel ve kıtalararası ticareti geliştirmeyi desteklemek olduğu ifade edilmekte, programda Konferans’la eş zamanlı olarak bir Ulaştırma Bakanları Konferansı ve Uluslararası Örgütler ve Finansal Kuruluşların Koordinasyon Toplantısı’na da yer verileceği belirtilmektedir. 

 

Sözkonusu Konferans’a ilişkin program, katılımcı formu ve detay bilgilerehttp://www.iru.org/en_7ea-home internet adresinden ulaşılabildiği bildirilmektedir.